تامین انواع مواد اولیه مصرفی صنایع فولاد 

صنعت نوین ارس

گرافیت
لغت گرافیت از کلمه یونانی گرافین (Geraphein) به معنی کشیدن و نوشتن گرفته شده است و یکی از اشکال کربن است که ماده‌ای نرم و سیاه رنگ و چرب می باشد.ساختار اتمی گرافیت لایه لایه میباشد و ۶ اتم آن به شکل یک شش ضلعی و با پیوند کووالانسی به هم متصلند و نمی توانند با کربنی خارج از این لایه پیوند  تشکیل دهند و با یک پیوند واندروالسی که پیوند ضعیفی است به لایه‌های زیرین متصل میباشد و در نتیجه باعث لغزش لایه‌های گرافیت بر روی هم میشود و به همین دلیل از این ترکیب برای روان کاری و روغن کاری استفاده می‌شود.
انواع گرافیت
گرافیت به وسیلـه تفاوت در درجه کربن،اندازه ذرات و خلوص به ۳  دسته تفکیک می‌شوند
آمورف   (GRAPHITE AMORPHOFE)
نوع آمورف فراوانترین نوع گرافیت است. آمورف برای محصولات گرافیتی سطح پایین مثل مداد، لنت ترمز، مواد افزودنی لاستیکی استفاده می‌شود و پایینترین قیمت در بین انواع مختلف را داراست. درجه خلوص  کربن بعد از تصفیه آن %۸۵-۷۰ است.
فلیک  یا گرافیت چرب (GRAPHITE FLAKE)
نوع فلیک  یا گرافیت چرب کیفیت بالاتری نسبت به آمورف دارد و   ۴ برابر قیمت نوع آمورف بفروش می رسد همچنین یک ماده انتخابی برای صنایع  متالوژی ، باتری ، سلول‌های سوختی ، مواد روانکار  ، رنگ و سیستم‌های پلیمر میباشدو درجه خلوص  کربن بعد از تصفیه آن %۹۵-۸۰ است. 
وین یا گرافیت پوسته ای (GRAPHITE VIEN)
 نوع وین نادرترین و با ارزش‌ترین شکل از گرافیت طبیعی است و بالاترین کیفیت را دارد و درجه خلوص آن بدون پالایش %۹۹-۹۵ است. گرافیت وین درجه حرارت و قابلیت رسانای الکتریکی بالاتری دارد و همچنین دارای بالاترین درجه از یکپارچگی منسجم در تمام گرافیت‌های طبیعی است این نوع گرافیت در ساخت قالب و همچنین ساخت بوته ریخته گری کاربرد دارد.