گرافیت چرب پولکی

 گرافیت چرب پولکی

گرافیت پولکی به صورت ذرات جدا شده ، مسطح و صفحه مانند با لبه های شش ضلعی یا زاویه ای رخ می دهد. در سنگهای دگرگونی - مانند سنگ آهک ، گنیس و ماسه سنگ - یافت می شود و به طور یکنواخت در کل بدن سنگ معدن یا در جیب های غلیظ و غلیظ شکل گرفته می شود.

امروزه گرافیت پولکی یکی از مطلوب ترین انواع گرافیت است که عمدتا به دلیل کاربردهای آن در صنعت خودرو است. این نوع گرافیت مورد نیاز آندهای باتری های لیتیوم یونی است که در وسایل نقلیه الکتریکی مورد استفاده قرار می گیرد و با افزایش تولید این وسایل نقلیه - که توسط شرکت هایی مانند تسلا (NASDAQ: TSLA) تحریک می شود - تقاضای پودر گرافیت چرب پولکی  افزایش می یابد.

گرافیت پولکی

گرافیت پولکی در چهار اندازه اصلی عرضه می شود: جامبو ، بزرگ ، متوسط ​​و ریز. و گرچه درک این تفاوت که تفاوت ها با یکدیگر و چگونگی ارتباط هر اندازه با خلوص بسیار دشوار است ، دشوار است ، برای سرمایه گذاران متمرکز بر گرافیت مهم است که دسته ای از این موضوعات را بدست آورند.

طبق گفته استفان ریدل ، مدیرعامل شرکت خصوصی Asbury Carbons ، تهیه کننده محصولات کربن و گرافیت برای کاربردهای مختلف صنعتی ، استانداردهای صنعت برای اندازه پوسته به شرح زیر است:

پوسته جامبو: +35 مش یا +500 میکرون

پوسته بزرگ: -35 مش با 50 مش یا -300 میکرون با 500 میکرون

پوسته متوسط: -50 مش با 80 مش یا -150 میکرون توسط 300 میکرون

پوسته ریز: -80 مش و ظریف تر

ریدل در گفتگو با شبکه خبر سرمایه گذاری خبر (INN) گفت که وقتی افراد موجود در فضای گرافیتی به اندازه پولکی"خوب" رجوع می کنند ، معمولاً به "یک کانسار گرافیتی یا معدن گرافیت" مراجعه می کنند. از کل کنسانتره گرافیت خود با تکه های بزرگتر از 80 مش - و ترجیحا شامل برخی از مش +50 و حتی احتمالاً مش +35. "

وی افزود: مهم است که در نظر بگیرید که آیا یک شرکت پس از شناور به این تعداد رسیده است "زیرا بارها در طول معادن گرافیت شناور پولک ها را شکسته می کنند تا سطح خلوص مورد نیاز بازار را بدست آورد."

از نظر چگونگی خلوص داخل مخلوط ، ریدل گفت كه به طور كلی ، "هرچه خلوص كنسانتره گرافیت بالاتر باشد ، متوسط ​​قیمت واقعی فروش معدن FOB واقع بینانه بیشتر است". در اصل ، یک محصول خالص به احتمال زیاد به پردازش کمتری نیاز دارد ، و بنابراین هزینه تولید کمتری را برای تولیدکننده خواهد داشت.

بنابراین ، به طور کلی ، به نظر می رسد که گرافیت با پولک بالا ، با خلوص بالا مطلوب ترین محصول برای یک شرکت است. با این حال ، اندرو میلر از معدنی بنچمارک توضیح داده است که معادله همیشه ساده نیست. "اغلب به دلیل نیازهای طاقچه هر صنعت ... آنها معیارهای بسیار خاصی دارند. برای بعضی از صنایع خلوص از اهمیت بیشتری برخوردار است و برای سایر صنایع اندازه پوسته از اهمیت بیشتری برخوردار است. "

به عنوان مثال ، برای صنعت گرافیت کروی "خلوص و شکل ذرات هر دو عامل اصلی هستند." در همین حال ، برای صنایع نسوز ، اندازه پوسته مهمترین تأثیرگذار در قیمت است. میلر خاطرنشان کرد: "این برش روشن نیست." "درجه عالی کاملاً عالی در آنجا وجود ندارد - اما نیاز به متناسب کردن آنچه شما برای بازار تولید می کنید وجود دارد."

همانطور که گفته شد ، گرافیت پولکی یکی از عناصر اصلی باتری های لیتیوم یونی است که در وسایل نقلیه الکتریکی مورد استفاده قرار می گیرد. با این حال ، مهم است که سرمایه گذاران بخاطر بسپارند که گرافیت پولکی فراتر از باتری های لیتیوم یون کاربرد دارد.

به عنوان مثال ، سلول های سوخت حتی بیشتر از باتری های لیتیوم یونی از گرافیت استفاده می کنند ، و برخی انتظار دارند که موتورهای احتراق را به عنوان ابزاری کارآمد تر برای تبدیل سوخت به انرژی جایگزین کنند. سلول های سوخت نیز وارد بخش الکترونیک شخصی و حتی به بخش آب و برق می شوند ، از این طریق می توانند برای تأمین برق اضطراری به بیمارستانها یا تبدیل گاز متان به برق در کارخانه های فاضلاب استفاده کنند.

گرافیت پولکی نیز یک بخش اساسی در فن آوری باتری وانادیم ردوکس است ، با نزدیک به 300 تن گرافیت پوسته در هر 1000 مگاوات ذخیره سازی مورد نیاز است. خواص بی نظیر وانادیوم و گرافیت با هم امکان ذخیره طولانی مدت انرژی اضافی را فراهم می آورند.

راکتورهای هسته ای سنگ ریزه ای ، که از اورانیوم جاسازی شده در توپ های گرافیتی به اندازه مشت استفاده می کنند ، نمونه دیگری از اهمیت تبدیل گرافیت به بخش انرژی است. برای شروع تولید اولیه ، فقط یک راکتور هسته ای با ظرفیت 100 گیگاوات سنگریزه سنگریزه ای نیاز به 300 تن گرافیت دارد و پس از آن 60 تا 100 تن در سال دیگر برای کار مداوم.


گرافیت آمورف

 

گرافیت آمورف به عنوان ذرات کریستالی بسیار ریز و درشت در بسترهای سنگهای مزومورفی مانند زغال سنگ ، تخته سنگ و شیل یافت می شود و میزان کربن آن به ماده والد آن بستگی دارد. هنگامی که در زغال سنگ یافت می شود ، نتیجه دگرگونی حرارتی ذغال سنگ است و به آن متا آنتراسیت گفته می شود. با این حال ، بر خلاف ذغال سنگ ، گرافیت آمورف به عنوان سوخت استفاده نمی شود زیرا اشتعال آن دشوار است.

طبق گفته ریدل ، گرافیت آمورف که امروزه قابل فروش است ، به طور معمول از 70 تا 90 درصد از خلوص برخوردار است. وی گفت: "اگر مقرون به صرفه باشید ، نمی توانید آن را ارتقا دهید."

در حالی که گرافیت آمورف یکی از گرافیت های کم محبوب است ، اما از کاربردهای آن نیز برخوردار است. گرافیت آمورف در صنایع نسوز مورد استفاده قرار می گیرد تا از سنگ فرش ها ، ملافه ها ، قالب ها ، نازل ها و فرورفتگی هایی استفاده شود که در مقابل درجه حرارت های بسیار بالا ، به ویژه در ریخته گری از فولاد مقاومت کند. در واقع ، الکترودهای مورد استفاده در بسیاری از کوره های متالورژی برقی ، از جمله کوره های قوس الکتریکی مورد استفاده در پردازش فولاد ، از این نوع گرافیت ساخته می شوند.

علاوه بر این ، در تولید خود فولاد ، از گرافیت به عنوان یک کشنده کربن برای تقویت فولاد استفاده می شود. همچنین به دلیل خاصیت رسانایی حرارتی بالا ، در لنت های کوره انفجار برای تولید آهن مورد استفاده قرار می گیرد.

گذشته از صنعت نسوز ، گرافیت آمورف در لنتهای ترمز ، واشر و مواد کلاچ نیز استفاده می شود. علاوه بر این ، گرافیت آمورف در کارخانه شستشوی قالب ، که در آن به سهولت جداسازی اشیاء ریخته گری از قالب ها کمک می کند ، استفاده می شود. سرانجام ، گرافیت آمورف با کیفیت پایین ، بیشتر از کشور چین ، برای ساختن مداد مداد استفاده می شود.


گرافیت وین

گرافیت وین ، که به آن گرافیت توده ای نیز گفته می شود ، اعتقاد بر این است که منشأ گرمازدایی دارد و در شکاف ها یا شکستگی ها رخ می دهد و به عنوان دسته های عظیم پلاستیکی مصنوعات کریستالی فیبری یا سوزنی مانند ظاهر می شود. اعتقاد بر این است که گرافیت وین از رسوبات نفت خام سرچشمه می گیرد که با گذشت زمان ، دما و فشار به گرافیت تبدیل می شوند. ریدل گفت كه رگها "بسیار كوچك و بین 5 تا 10 سانتی متر عرض دارند" و عموماً از خلوص 70 تا 99+ برخوردار هستند.

گرافیت به این شکل در سرتاسر جهان یافت می شود ، اما در حال حاضر فقط در سریلانکا استخراج می شود. از بین انواع گرافیت ها نادرترین در نظر گرفته می شود.

گرافیت وین در کاربردهای پیشرفته ، حرارتی و اصطکاک زیاد مانند ترمزهای اتومبیل و کلاچ استفاده می شود. همچنین می تواند تقریباً به همان روش گرافیت پوسته ای مورد استفاده قرار گیرد زیرا عملکرد بسیار خوبی را در برنامه هایی که نیاز به هدایت حرارتی و الکتریکی بالایی دارند نشان می دهد.

این نسخه به روز شده مقاله ای است که در ابتدا توسط شبکه اخبار سرمایه گذاری در سال 2012 منتشر شده است.